Šešios populiariausios vietos Tailande – kurias iš tiesų verta aplankyti?

LT, Stories

Taigi jau praėjo 55 dienos kaip mes Azijoje. Tiek laiko praleidome vienoje šalyje Tailande ir išsiilgę dar neatrastų horizontų pajudėjome Mianmaro link. O čia trumpai apie Tailandą:

Bankokas – jis gali būti triukšmingas ir siautulingas, ramus ir kultūringas, brangus ir labai pigus. Miestas, kuris nuteiks labai gerai arba labai blogai, bet abejingų nepaliks. Turbūt didžiausią įspūdį Bankoke paliko Didieji Karalių Rūmai bei Smaragdinio Budos šventykla, kur saugomas smaragdinis buda, o pati aplinka ir statiniai yra vienas iš būtinų pamatyti grožių pasaulyje. Miestas pastatytas aplink upę, kuria puikiai kursuoja viešasis transportas, tai irgi vienas iš šio miesto išskirtinumų. Mus Bankokas sužavėjo ir esame tikri, kad dar teks ten sugrįžti.

Puketas – turbūt turistiškiausia Tailando vieta. Ši sala didžiausia Tailande, todėl galima rasti ir labai triukšmingų vietų kai Patongas, kur dauguma atvykėlių rusai ir ieško tik pigaus alkoholio ir stipraus įdegio, bet yra ir tokių kurortų kaip Kata, kur šiek tiek ramiau ir galima paatostogauti. Bet kokiu atveju, Puketo nerekomenduojame tikriausiai niekam NEBENT švęsite labai “stiprų” bernvakarį ar mergvakarį 

Krabi – žymus kurortas, populiaresnis tarp vyresnių turistų ir šeimų. Kainos čia taip pat didesnės nei visur kitur, bet menki atstumai iki labai gražių pliažų ar kraštovaizdžių daro šį kurortą patrauklų daugeliui vakariečių. Vieta ypač mėgstama britų ir vokiečių.

Koh Pangan – labiausiai patikusi vieta visame pietų Tailande. Ši nedidelė sala yra tiesiai už šiek tiek didesnės ir populiaresnės salos Koh Samui, kur apsistoja dauguma šeimų bei pležinėtojų. Koh Phangan pasiekia daugiau jaunimas bei backpackeriai. Šioje saloje gausu gražių krioklių, džiunglių, kalnų, galima išbandyti žolelių sauną, susirasti atokų – privatų paplūdimį. O be viso šito šį sala garsėja savo vakarėliais. Joje vyksta ir vienas iš žymiausių festivalių Tailande – Full Moon Party.

Šiaurinis Tailandas:

Pietiniam Tailandui tampant panašesniam į Turkiją, šiaurės Tailandas išsaugo daugiau savitumo, autentiškumo bei kultūros. Šiaurėje maisto bei daugelio daiktų kainos dažnai mažesnės beveik ketvirtadaliu, tajai dar nepavargę nuo turistų srautų.

Chang Mai jaukus, žalias, apsuptas kalnų miestas (šiaurės sostinė), kurio centras suformuotas į taisyklingą kvadratą. Šį kvadratą juosia ginybinė siena atskirianti senąją miesto dalį su apylinkėmis. Labai patogu!

Be šiaurės sostinės tiesiog būtina aplankyti Pai. Jaukus nedidelis miestelis pilnas šypsenų, gyvos muzikos ir ramybės sielai. Šalia Pai radome nematyto dydžio ir grožio Lod olą, o pakeliui jos gavome pasiturkšti karštosiose versmėse 🤤 visa tai pakeliui ir dar daugiau važiuojant Mae Hong Son kelią motociklu (minėta praeitame poste).

Skanus maistas, pigūs masažai, švarios gatvės, šiltas ir mažai permainingas oras bei draugiški žmonės, buvo būtent tai, ko mums reikėjo šiuo metu. Pailsėti nuo tūkstančių kilometrų skrodimo autobusu bei “atsipenėti” valgant skanų tajų maistą. Na, masažas už 6 eurus irgi niekam nepamaišė 😎

Visos išlaidos Tailande (transportas, maistas, gėrimai, turai, nakvynė, kitos išlaidos, neįskaitant skrydžio į patį Tailandą) vienam žmogui – 22,5 euro per dieną. 😯😯😯