Šalis, kurią tikrai rekomenduojame aplankyti – Kolumbija!

LT, Stories

Šioje šalyje galima rasti visko ko tik širdis geidžia. Kiekvienam keliautojui ši šalis pasiūlys tai, ko ieško. Norite pailsėti paplūdimyje bei panardyti? Pamatyti banginius? Esate vakarėlių liūtas ir norite per atostogas gerai pašėlti? O gal jus traukia nuotykių troškimas ir savęs išbandymas Amazonės džiunglėse?
 
Visa tai ir dar daugiau jums gali pasiūlyti Kolumbija! Išgirdus šį pavadinimą daugelio lietuvių galvose iškyla vaizdinys susijęs su nesaugumu, narkotikais bei korupcija. Bet šį vaizdinį jums teks pakeisti iš esmės.
 
Saugumas. Kolumbijos valdžia bei žmonės aiškiai supranta turizmo naudas šaliai, tad šalyje sudarytos puikios sąlygos keliauti, gauti informaciją apie lankomus objektus, o draugiški ir paslaugūs žmonės padės bet kurioje situacijoje. Keliaujant po Centrinę bei Pietų Ameriką kai kuriose šalyse lydėdavo nesaugumo jausmas, iškišti nosies tamsiuoju paros metu ne visada norėjosi, bet tik ne Kolumbijoje! Per maždaug 26 metus nuo tada, kai buvo pašalintas Pablo Escobar ir žymusis Medelino kartelis, daug kas pasikeitė. Imta stipriai kovoti su narkotikų karteliais, narkotikų platinimu ir prekyba. Didelis dėmesys skiriamas saugumui užtikrinti bei korupcijai mažinti. Šiandien kolumbiečiai didžiuojasi savo šalimi ir pasiekimais. Šalis sparčiai keičiasi, modernėja, žmonės džiaugiasi matydami teigiamus pokyčius.
 
Ką galima pamatyti Kolumbijoje?
 
Kartagena – tai miestas kuriame prasidėjo Ispanų inkvizicija į Pietų Ameriką. Šis miestas buvo ispanų plėtimosi centras, čia buvo saugomas auksas, kuris vėliau iškeliaudavo į Europą. Miestelis ant jūros kranto su nuostabios architektūros senamiesčiu aptvertu gynybinėmis sienomis atmena neramius užkariavimų laikus. Čia yra ir tai ko greičiausiai nepamatysi visoje centrinėje Amerikoje bei bus retas egzempliorius visoje Pietų Amerikoje – čia stūkso pilis! Dažnas reiškinys Europoje, bet labai retas šiuose kraštuose. Šalia pat Kartagenos senamiesčio, driekiasi ilgas Karibų jūros paplūdimys, kur esant didesniems karščiams, tiek turistai tiek vietiniai skuba atsigaivinti jūros bangose, pasideginti, ar pažaisti paplūdimio tinklinį.
 
Ramiojo vandenyno pakrantė. Kolumbija yra vienintelė šalis Pietų Amerikoje, turinti ir Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno pakrantes. Karibų jūra dažniau mėgiama tingesnių turistų, mėgstančiu maudytis, plaukioti, degintis bei aplankyti kelias nuostabaus grožio salas. Tačiau Ramiojo vandenyno pakrantėje renkasi vandens sporto ir nardymo mėgėjai. Čia galite plaukioti banglente, jėgos aitvarais, burlentėmis bei nardyti. Daugelis nustemba išvydę puikias nardymo kainas šiame regione, bei skuba nerti gilyn į vandenyno gelmes. Abejose pakrantėse gausu ir mažesnių salų, kurias galima aplankyti plaukiojant laiveliais. Kitaip tariant, tikras rojus mėgstantiems vandens pramogas ir poilsį prie jūros!
 
Didelį įspūdį palieka ir Kolumbijos sostinė Bogota, kurios meru prieš keletą metų buvo išrinktas lietuvių kilmės kolumbietis Antanas Mockus. Griežtas politikas daug prisidėjo modernizuojant šį miestą. Miestas, turintis 10 milijonų gyventojų, savo modernumu bei kosmopolitiškumu nenusileistų ir daugeliui Europos ar Šiaurės Amerikos didmiesčių. Čia gausu dangoraižių ir didžiausių įmonių padalinių, parodų rūmų, įspūdingų verslo pastatų. Greta šio rajono, kuris dar vadinamas finansiniu rajonu, yra įsikūrusi Zona Rosa, kuri Kolumbijos miestuose reiškia centrinę vietą norintiems surasti geriausius barus, restoranus ir naktinius klubus. Muzika čia groja dieną naktį, čia visada gausu vietinių ir turistų, puikiai leidžiančių laiką draugų ar kolegų būryje, bei šėlstančių iki paryčių. Restoranų ir barų pasirinkimas primena didžiausius vakarėlių rajonus Europoje – galite rasti tiek maisto tiek gėrimų iš įvairių pasaulio šalių. Kainos taip pat gali skirtis nuo pakankamai pigių, iki didžiausių Europos didmiesčių kainų.
 
Mėgstantiems iššūkius bei nuotykius, privaloma apsilankyti garsiąjame Amazonės regione. Leticia miestas yra Amazonės regiono sostinė. Ji įsikūrusi ant trijų šalių susikirtimo ribos – Kolumbijos, Peru ir Brazilijos. Šiame rajone galima laisvai vaikščioti po visas tris šalis, be tos šalies antspaudo pase. Taip pat visur galioja ir visų trijų šalių valiutos, todėl kartais sunku susigaudyti, kurioje šalyje iš tiesų randiesi. Norėdami plaukti keltu iš Leticia miesto Kolumbijoje į Iquitos miestą, esantį Peru, kelto bilietus turėjome eiti pirkti į Braziliją, nakvojome Kolumbijoje, o išplaukėme jau iš Peru dalies. Leticia yra ypatinga tuo, kad į ja neveda jokie keliai. Patekti į miestą galima tik skrendant lėktuvu, arba plaukiant laivu iš Peru ar Brazilijos Amazonės upe. Todėl nedaugelis turistų ryžtasi žengti į šį regioną, kur internetas beveik neveikia, aplink vien tik tankios džiunglės, aplink spiečiai uodų, o Amazonėje knibžda mirtį nešančios piranijos (juokauju, piranijos dažnai nepuola jei nėra pavojaus jos pačios gyvybei). Tačiau tiems, kurie ryžtasi atvykti, Amazonės džiunglių grožis, gamta ir gyvūnija atperka visas baimes. Smagu plaukioti laivais tarp mažų miestelių, kurių visas gyvenimas vyksta Amazonės upės krantuose. Žmonės čia maudosi, prausiasi, skalbia, valgo, gyvena tiesiog upėje. Aplankę Leticia, vykome į vieną iš Amazonės miestelių perlų – Puerto Narino. Šiame miestelyje gyvena šiek tiek daugiau nei 2000 žmonių, čia nėra jokių kelių ar transporto priemonių. Viskas pasiekiama vaikštant, visi pažįsta vieni kitus, ir yra be galo laimingi žmonės! Čia galima susipažinti su jų kasdieniu gyvenimu, iki tankių džiunglių galima nueiti pėsčiomis, stebėti rožinius banginius, piranijas, krokodilus, įvairiausius paukščius, beždžiones bei daugelį kitų džiunglių ir Amazonės upės gyventojų. 
 
Drąsiai teigiame, kad po šią šalį galima keliauti mėnesiais – tiek daug ji turi pasiūlyti. Pridėkime labai šiltus ir draugiškus vietinius, pasiruošusius padėti kiekviename žingsnyje (bet kokiu atveju reikia laikytis bendro pobūdžio saugojimosi taisyklių), puikų kainų ir kokybės santykį, o kur dar puikus oras kiaurus metus! Tikras Pietų Amerikos perlas, kurį aplankyti verta kuo anksčiau – neabejojame, kad ateityje tai bus viena iš labiausiai turistų lankomų šalių šioje pasaulio pusėje.