Mianmaras. Raudonburnių, auksaveidžių bei sijonų šalis

LT, Stories

Jau 18 dienų prabėgo labai įdomioje šalyje – Mianmare, o mes nesustabdomai judame toliau. Šįkart į Vietnamą! Tačiau prieš tai keletas dalykų apie Mianmarą:

Raudonburniai – pirmas dalykas kurį pastebėjome kirtus sieną į Mianmarą, kad žmonės gausiai spjaudosi kažkokias raudonais syvais. Kai kuriose Azijos šalyse populiarus Betel nut. Tai Betel palmės sėkla, Betelio lapas, laimas ir dar velnias žino kokie ingredientai kurie kramtant stimuliuoja žmogaus aktyvumą, baisiai ryškiai raudonai nudažo dantis ir sukelia priklausomybę. Išsiskyrusių slyvų kramtant ryti negalima, tad čia yra normalu paleisti gera gurkšnį laukan. Nuotraukose matysite kaip atrodo gatvės po tokių pasispjaudymų 😳

Auksaveidžiai. Ką jau ką, bet tradicijas jie išsaugojo puikiai. Be kramtymo ir spjaudymo iškart pastebėjome auksinius raštus puošiančius mianmariečių veidus. Tarsi auksu padengta kakta, nosis bei žandai turi apsauginę nuo saulės paskirtį, o tuo pačiu jiems tai turi simbolinę, tradicijų tęstinumo reikšmę. Spėju, kad jiems dar ir patinka nes jie atrodo šviesesni. Kas dažnai Azijos šalyse yra cool. Žmonės balinasi oda, naudoja balinančius muilus, dažosi šviesiai plaukus.

Sijonų šalis. Čia “sijonus” nešioja ne tik moterys. Taip susiklostė, kad jiems yra patogiau tarsi sijonas apjuostas aplink liemenį medžiagos gabalas vadinamas – longyi. Teko ir mums jį apsijuosti, kad patektume į šventyklą. Norint apžiūrėti šventas vietas, turi būti apdengtos kojos žemiau kelienių, apdengti pečiai, o vaikštinėti aplink leidžiama tik basam!

Be visų nuostabių vaizdų Mianmare labiausiai žavi žmonės. Jie draugiški, nuolat šypsosi, be galo paslaugūs bei sąžiningi. Tikra šypsenų šalis, raudonų šypsenų šalis. Tačiau be visų gražių ir įdomių dalykų apie Mianmarą, reikėtų nepamiršti, kad jie vis dar gyvena ne pilnai atsivėrę užsienio turistams ir visos šalies aplankyt sunkiai pavyks. Kai kuriose šalies dalyse kovoja skirtingos tautinės mažumos, o viską apsunkina skirtingų religijų gausa. Bet apie tai kitame mūsų post’e.

Suma sumarum: Mianmare praleidome 18 dienų, dienos biudžetas su nakvyne, viza, maistu, transportu, turais ir visomis kitomis išlaidomis – 21,5 euro žmogui. 😎 čia daug ar mažai, kaip manot?🤔🤔🤔